Döviz Kurları
USD Alış2.20 TL
USD Satış14 TL
EURO Alış2.84 TL
EURO Satış55 TL
İsTaTisTiK
Üyeler : 9
İçerik : 12
İçerik Tıklama Görünümü : 315204
Rehberden Seçmeler
ÇEŞME HAMAMI
ÇEŞME KÜLTUR VE SANAT MERKEZİ
OTO YIKAMA SERVİSİ
Yıldız Çamaşır ve Halı Yıkama Fabrikası
DOST PİDE & PİZZA
İLHAN ÇİÇEKÇİLİK & DÜĞÜN DAVET ORGANİZASYON
Paparazzi Restaurant Bar Beach Club
AiLE KURU TEMIZLEME
Bronz Net & Bilgisayar
RENT A CAR İZMİR ÇEŞME
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 91
ZayıfEn iyi 

Çeşmeye Ulaşım

 • Çeşme ilçesi İzmir Şehir Merkezine 70 kilometre, Adnan Menderes Havalimanı'na 75 kilometre, Selcuk Efes Antik Kenti'ne 120 kilometre,
  • İzmir Otogarı İlçeler Terminali'nden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile,( sabah 7 den akşam 8 e kadar her saat otogardan otobüs bulunmakta)
  • Üçkuyular ilçe otobüs terminalinden Çeşme Seyahat Otobüs firması ile,( sabah 7 den akşam 8 e kadar her saat üçkuyulardan otobüs bulunmakta)
  • Adnan Menderes Havalimanı'ndan Mimtur Seyahat Acentasının ücretli servisleri (en son 45 tl kb idi) ile, veya Hava alanı taksileri ile (tahmini 130 tl)
  • İstanbul, Ankara, Bursa illerinden Ulusoy Turizm, Varan Turizm, Kamil Koç Turizm ve Metro Turizm'in direk seferleri ile,
  • Özel araçlarınız ile İzmir'den Çeşme otobanı vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.
  İzmir`e 77 Km`lik dar bir asfalt, 80 Km`lik otoyol olmak üzere iki yol`la bağlanan Çeşme`nin ulaşım merkezi İzmir`dir. Kara, Hava ve Deniz yoluyla gelen turistler önce İzmir`e Çeşme ve Ildırı`ya çalışan otobüslerle turizm mevsiminin en kalabalık günlerinde dahi ihtiyacı rahatlıkla karşılar.Kışın 07-19 arası her 45 dakikada bir, yazın 06-21.30 arası her 20 dakikada bir otobüs seferleri vardır. Alaçatı`ya uğradıktan sonra sırasıyla Ilıca ve Şifne`den geçerek Ildırı`ya giderler.Çeşme otobüsleriyle gelen yolcuların ilk durağı Alaçatı`dır. Şifne ve Ildırı istikametine gitmek üzere bu otobüslere binen yolcular burada veya ikinci durak olan Ilıcada inmelidirler. Ilıca`dan Çeşme merkezine olan uzaklık 6 km`dir. Ilıca`dan hemen sonra (2km) Altınyunus durağı ve daha sonra da Boyalık Koyu boyunca sıralanmış Tatil Köyü ve dinlenme tesislerinin duraklarında inilebilir. Ilıcadan Çeşme`ye kadar olan sahil şeridi Türkiye'nin en temiz plajları arasındadır. Çeşme ilçe merkezi, otobüs ve minibüslerin son durağıdır. Çiftlik, Dalyan, Alaçatı, Reisdere, Ovacık ve diğer plajlara minibüs ile belediye otobüsleri çalışmaktadır. Çeşme doğal ve coğrafi yapı gereği yaygın ve geniş yerleşim alanlarına sahiptir. Bu alanlar arasında ulaşım, sistemli bir biçimde sağlanmaktadır. Bunun yanında Çeşme`de bulunan otobüs şirketleri sayesinde direk olarak şehirlerarası seyahat etmek de mümkündür. Turizmin yoğun olduğu yaz aylarında sabah ve akşam saatlerinde günde iki kez olmak üzere İstanbul ve Ankara`ya düzenli otobüs seferleri vardır. Bunun yanında Pamukkale Turizm otobüsleriyle Çeşme`den başlayarak İzmir, Aydın, Muğla, Bodrum, Marmaris, Kaş, Kalkan, Antalya ve Alanya`ya kadar seyahat edebilirsiniz. Yunanistan`dan Çeşme`ye deniz yoluyla giriş yapan turistler Sakız Adası (Chios) Çeşme arasında çalışan Türk ve Yunan feribotlarıyla taşınır. Ada ile Çeşme arası bir saattir. Ayrıca Türkiye`den çıkış yapacak turistler Çeşme`den İtalya`nın Bari, Brindisi Limanlarına yolcu taşımacılığı, kış aylarında ise Trieste Limanına RO-RO seferleri mevcuttur.

  Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Çeşme Rehberi .Net
 
Ne Nerede